Již několikrát jsem se setkal s dotazem, zda je možné nahrát na Instagram videa, která byla natočena dříve např. pro reklamní účely. Odpověď zní ANO a v tomto článku vám ukáži jak na to.

Proč používat na Instagramu videa

  1. Jak již bylo řečeno dříve. Instagram je sociální síť založena na grafických prvcích mezi které patří nejen obrázky, ale také videa. Díky videím vhodně doplníte svou obsahovou strategii.
  2. Instagram přehrává videa automaticky (dokud tuto funkci nevypnete), díky čemuž je větší šance, že zaujme uživatele spíše video než obrázek.
  3. Neupínejte se pouze k hraným videím. Pomocí zdarma dostupných nástrojů (http://gifmaker.me/), můžete vytvořit jednoduchou animaci z obrázků, která dá vaší prezentaci další rozměr (příklad jednoduché animace níže).

Our own beer. #riegrovysady #riegrovysadybeergarden #beer #beergarden #prague #funny #riegrbeer

Video zveřejněné uživatelem Beergarden Riegrovy sady (@riegrovysady),


Postup jak nahrát video

  1. Připravte si soubor s videem nebo animací (s koncovkou avi, mpeg, 3gp – ostatní formáty jsem netestoval). Video musí být dlouhé 3 až 15 sekund.
  2. Pomocí datového kabelu zkopírujte soubor do telefonu. Umístěte ho do stejné složky, kam se ukládají fotky, které jste vyfotili pomocí fotoaparátu v telefonu. Konkrétní složka se může lišit dle verze operačního systému v telefonu. Na testovaném zařízení Acer E39 (verze Android 4.4.2) to je složka “Paměť telefonu -> DCIM -> Camera”
  3. Nyní pomocí klasické aplikace Instagram  video na Instagram nahrajte. Naleznete ho ve složce galerie (pro animaci klikněte na obrázek níže).
Nahrání externího videa na Instagram

Nahrání externího videa na Instagram