V tomto videu vám vysvětlím, jak vytvořit hromadné změny pomocí broadcastingu.

Video:

Přepis videa:

Ahoj lidi, vítejte u dnešního videa.

Dnes vám ukážu velmi zásadní a důležitou věc! A to jak dělat hromadné operace s vašimi subscribery, popř. jak hromadně měnit nastavení v manychatu.

Nabízí se jednodušší ale méně funkční možnost. A tou je Bulk action. Touto funkcí můžete přidat či odebrat tag. Funguje to, ale nespolupracuje se všemi funkcemi.

Pojďme si to ukázat na příkladu. To je vždy nejlepší. 🙂 Nedávno jsem publikoval návod o tom, jak naučit chatbota skloňovat. Funguje to tak, že se spustí Integromat, což je externí platforma a do custom field u každého uživatele uloží pátý pád křestního jména. Což znamená, že dále nepoužívám proměnnou first name, ale tu svou v pátém pádu. Aby se to spustilo u každého uživatele, tak jsem použil sekci automatizace. Automatické pravidla (dále rules). Každé rule má vždy nějaký spouštěč a nějakou akci. V mém případě jsem jako spouštěč vytvořil hromadný tag “vyskloňuj”. Každý uživatel, kterého otaguju tímto tagem, spustí webhook v integromatu. To už jsme probírali v jiném videu.

K tomu, aby se spustil Integromat i u starších kontaktů, tak využijeme hromadnou změnu tagů pomocí broadcastingu. To znamená, že ta správná verze (kterou mám přímo od vývojářů manychatu) je ta, že kliknete na broadcasting, u všech uživatelů máte nastavené automatické pravidlo, které jsme si ukázali. A v momentě, kdy chcete u všech uživatelů vytvořit nový tag, aby se to pravidlo spustilo znova na všechny kontakty, tak kliknete na new broadcast a uděláte jednu zásadní věc. Kliknete dvakrát a vyberete perform action. Starting step změníme na perform action. Poté dáte add tag zájem o školení, nebo můžete dát cokoliv jiného. Např. notifikovat adminy, vyčistit custom field, spustit nějaké externí aplikace atd.

Klíčové je, že pokud uděláte tuto akci na všechny uživatele, tak jim fyzicky žádná zpráva nedorazí. Ten broadcasting ale fyzicky proběhne a všem se přidá tento tag. V našem případě to znamená, že se spustí i to automatické pravidlo a najednou váš chatbot bude umět tykat i starším uživatelům.

Tohle je ode mě dnes vše. Budu se na vás těšit u dalšího videa. Mějte se krásně.