V dnešním videu vám ukážu, jak přidat do účtu další uživatele.

Video:

Přepis videa:

Čau lidi. Vítám vás u dnešního video manuálu. Dnes si ukážeme jednoduchou, ale velmi důležitou věc. Jak spolupracovat na tvorbě chatbota s ostatními uživateli. Respektive jak přidat do ManyChat ostatní uživatele.

Způsob přidávání uživatelů do manychatu je trochu odlišný od klasického přístupu, který využívá většina marketingových platforem jako jsou Facebook, Google Ads apod.

Tyto platformy fungují tak, že vložite email uživatele a na ten email příjde pozvánka. Daný uživatel na ni klikne, potvrdí a má přistup k účtu. ManyChat funguje jinak. Vygenerujete link, který má platnost 24 hodin a tento link komukoliv pošlete. Kdokoliv na tento link klikne,  verifikuje svým účtem na facebooku, příhlásí se a propojí s manychatem.

Takto se dostane do vašeho ManyChat účtu. Důležité je to slovo kdokoliv. Dávejte pozor komu ten link posíláte. Kdo první klikne tak má možnost ten link využít a připojit se do toho daného účtu. Pokud chcete přidat např. 20 uživatelů,což se mi nedávno stalo u jednoho klienta, tak je potřeba hlídat platnost těch linků. Každému zaslat unikátní vygenerovaný link. Nefunguje to vygenerováním jednoho linku a přihlášením všech lidí přes tento link.

Jeden link, jeden člověk. Kdo je první, tak se přidá, registruje a má přístup. To by bylo trochu nezbytné teorie. Pojďme se už tedy podívat, kde to nastavíme. Je to velmi jednoduché. Kliknete na záložku settings. Dále users. Invite new member.Zde máte možnost ze 4 rolí. Role viewer je vhodná pro agenturu, nebo freelancera, který potřebuje chatbota znát.

Stačí mu role viewer. Roli live chat agent využijete, pokud máte nějakou zákaznickou linku/servis. Člověk, který se vám stará o komunikaci s klienty, ale nechcete ho pustit do nastavení jednotlivých flow a sekvencí. Role editor umí téměř vše.

Nemůže akorát přidávat uživatele, editovat platební metody atd. Role admin je ta nejvyšší. Roli admina si držte pro sebe. Nikdy ji nedávejte mimo firmu. Teď vyberete roli a klikneme na generate a link. Toto je ten link, který platí 24 hodin.

Můžete ho poslat messengerem, emailem, čímkoliv.Jakýmkoliv médiem, které používáte pro komunikaci s lidmi. Zde člověk klikne, verifikuje se a tím se stane součástí vašeho chatbota. To je z dnešního video manuálu vše. Děkuji všem, kteří dokoukali až sem.

Uvidíme se u dalšího ManyChat video manuálu za týden.

Mějte se krásně. Čau.