V dnešním videu vám ukážu, jak propojit ManChat a Mailchimp.

Video:

Přepis videa:

Vítejte u dnešního video manuálu. Dnes si ukážeme, jak propojit ManyChat s nejběžnějším softwarem na rozesílání emailů. MailChimp. Proč takové propojení dělat?

Messenger marketing umí broadcastingy. Což je alternativa hromadného emailingu. Takže proč to vůbec propojovat? Odpověď je jednoduchá. Pokud máte důležité sdělení, tak je důležité komunikovat se zákazníky integrovaně. Říkat to samé z více zdrojů. Posluchač si z každého zdroje veme to, co chce.

Pokud neotvírá Messenger, přijde mu email, který si přečte. Je dobré komunikovat skrze více kanálů. To je důvod, proč je dobré propojit Messenger a emailový software.

Já jsem zvolil ManyChat, protože je nejběžnější. Pro emailing jsem zvolil MailChimp. ManyChat má přímou integraci s MailChimp. Zároveň je do 2 000 subscriberů zdarma.

Co před samotným propojením budeme potřebovat? Účet v Manychat. Účet v MailChimp. V MailChimp budeme potřebovat vytvořené publikum pro ukládání daných uživatelů. Rychle vám ukážu, jak se to v mailchimpu nastavuje.

Registrujete se na mailchimp.com. Kliknete na audiences. Toto je testovací účet, který jsem si založil. Zde klikneme na create new audience. Já jsem si zde jeden testovací již vytvořil. Toto je tedy list, kde budeme ukládat kontakty.

Pojďme se podívat, kde to propojíme. Otevřete si ManyChat a kliknete do záložky settings. Dále integration. Connect with MailChimp account. Zde kliknete. Přihlásíte se pomocí údajů pro MailChimp účet. Tímto je hotova základní integrace.

Zde vyplníme jednoduché pole. Modul se nás ptá, do kterého custom fieldu chceme ukládat emaily. Zadáme kontakt email. Klikneme connect a je to hotovo.

Dále vytvoříme samotnou flow. V položce flow již mám vytvořenou složku, kde dělám tyto Messenger marketing v praxi a Manychat návody. Dále klikneme na integraci s MailChimp. Svoji flow pojmenujte dle svého uvážení. Tyto dvě první zprávy nejsou důležité. Popisuju co tato sekvence umí.

Důležitá je další zpráva, kde je prvek user input. Budeme mít informaci o získání adresy, což znamená uložit email. Bude to informace typu email. Když to zde zaškrtnu, tak MailChimp nabídne email, který má ten daný člověk uložený ve svém facebookovém profilu. Přeložíme tlačítko skip. Důležitý krok. Safe reply as contacting email.

Zde dáme perform action. MailChimp action. Tato funkce je pouze v pro verzi ManyChat. Naskočí zde v moment, kdy propojíme ManyChat s Mailchimp. Dále select action – Add subscriber to list. Zde najdeme tu testovací flow a dáme safe. Publish. A je hotovo.

Můžeme to rovnou vyzkoušet. Již jsem to otestoval. Vložil jsem tam email. Výsledek vypadá takto. Vložíte tam email a do vašeho audience v mailchimpu se přidá tento záznam. Modul už si sám stáhne. Křestní jméno, příjmení, zdroj ManyChat.

To by bylo z dnešního video manuálu všechno. Budu se na vás těšit u dalšího videa. Uvidíme příště. Kdybyste měli jakékoliv dotazy ať už ohledně manychatu nebo mailchimpu, tak mi napište do komentářů, skupiny nebo na web.

Ahoj.