Je tomu pár hodin, co Mark Zuckerberg oznámil na konferenci F8 znovuobnovení procesu schvalování Facebook aplikací. V praxi to znamená, že od dnešního dne můžete vesele napojovat nové boty (nezapomeňte na pravidla) na své Facebook stránky. Kromě zastavení “embarga” na API představil Facebook několik novinek týkajících se platfromy Messenger.

M nyní nabízí automatické překlady

M je inteligentní pomocník (Siri u Apple, Cortana u Microsoft apod.), který vám na základě umělé inteligence umí navrhnout, co byste tak zrovna chtěli udělat. Nově pokud zjistí, že vám někdo píše v cizím jazyce, tak vám okamžitě navrhne automatický překlad.

Přes 300 000 aktivních botů

Není žádným tajemstvím, že Messenger marketing bude jedním z buzzwordů tohoto roku. Dle statisktik, které Facebook na konverenci uvedl, beží na platfromě Messengeru přes 300 000 aktivních botů, kteří si měsíčně vymění se zákazníky více než 8 miliard zpráv.

Rozšířená realita (AR reality) v Messengeru

Další novinkou, která byla představena na konferenci je rozšířená realita přímo v Messengeru. Tato funkce je v testovacím provozu a je uvolněna pouze pro pár velkých brandů. Díky na výsledek jejich práce se můžete podívat (stačí otevřít link v Messengeru)

Rozšířená realita dává marketérům nové možnosti, jak seznámit potenciálního zákazníka se svými produkty a jak si je virtuálně vyzkoušet na “vlastní kůži”. Největší výhodou je jednoduchost. Věřím, že během pár let se tato realita stane nezbytným komunikačním médiem většiny velkých fashion značek.

Další rozšíření NLP (Natural Language Processing)

NLP neboli zpracování lidského jazyka do podoby, které rozumí stroje (chatboti). Facebook se neustále snaží vylepšovat a více zpřístupňovat tento soubor funkcí. Na konferenci Facebook představil vestavěný modul, který dává vývojářum přístup k základnímu modulu, který obsahuje 12 entit a 21 jazyků. Jak rozpoznávání funguje? Uživatel napíše větu, ze které platforma rozpozná základní entity např. čas, místo apod. a následně k nim přiřadí hodnoty, které uloží do proměnných. S těmi již umé stroje a chatboti pracovat. Postup je naznačen na obrázku.

Pokud by nestačily entity v základním modulu, tak je možné se napojit na platformu WIT.AI, která funkce rozšiřuje. Jako každý rok, tak i letos bylo na konverenci F8 představeno mnoho novinek. Uvidíme, co přinese druhý den.